Важливість маркетингових досліджень при виведенні на ринок нового товару

Нова продукція, яка розширює звичний асортимент компанії або створює нові напрямки для її діяльності, створюється на кожному підприємстві, незалежно від його розміру або сфери діяльності. Відмінністю між компаніями є тільки частота, з якою новий товар виводиться на ринок: рік, квартал або місяць. При цьому для будь-якої компанії, яка розробляє новий продукт на ринку, головним питанням буде те, чи зможе новий продукт завоювати свого покупця?

Відповіді на багато питань з маркетингової діяльності компанії дають маркетингові дослідження. Ухвалення рішення про необхідність проведення маркетингових досліджень у процесі розробки нового товару - це завжди нескінченний поєдинок між силою науково обгрунтованих методик і досвідом та інтуїцією, якою володіють фахівці. Однак коли в цьому питанні маркетологи припускаються помилок, це веде до сумної статистики: велика кількість нових продуктів не досягає успіху на ринку.

Думку з питання важливості проведення маркетингових досліджень в інноваційній політиці фірма різні оператори ринку висловлюють по-різному. Деякі вважають, що попередні дослідження ринку можуть лише показати напрямок можливого розвитку компанії або продукту, але остаточне рішення необхідно приймати з урахуванням своїх внутрішніх відчуттів. Інші ж кажуть, що маркетингові дослідження дозволяють поглянути на світ під іншим кутом і надають сильне перевагу в конкурентній боротьбі.

Розглянемо один приклад з практики роботи компанії, в якій рішення про виведення нової продукції на ринок було прийнято на підставі інтуїції менеджменту фірми.

На підприємстві «Лакокраска-Холдинг» три роки тому керівництвом розглядалося питання про початок випуску нової для компанії продукції - екологічно чистих рідких шпалер Lakotex. У країні на ринку будівельних матеріалів така продукція з'явилися вперше в середині 1990-х років. За досить невеликий термін рідкі шпалери стали досить популярним оздоблювальним матеріалом. Продукція імпортувалася в країну з Франції, Японії, Туреччини, і вважалася одним з найбільш престижних інтер'єрних покриттів. Товар викликав справжній споживчий ажіотаж.

У цьому сегменті жодне з вітчизняних лакофарбових підприємств не працювало. Тому, підприємство «Лакокраски» вирішило вхопитися за таку перспективну, як тоді здавалося, можливість. До того ж, один із зарубіжних партнерів компанії запропонував продати підприємству технологію виробництва та обладнання на досить вигідних умовах. Впевненість в успіху була 100%, але все ж маркетингові дослідження попиту на продукцію вирішено було провести. Через місяць служба маркетингу завершила дослідження і оголосила висновок, що попит на продукцію буде невисоким, причиною чому ряд об'єктивних факторів, пов'язаних з особливістю технології нанесення, але перш за все з тим, що "вершки" на ринку були вже зібрані. Але, управління компанії не прислухалося до цих результатів: виробництво було запущено, і товар був виведений на ринок. В результаті продалося тільки 30% всього обсягу вироблених рідких шпалер, а перспективи майбутніх продажів були вельми не радують. Через рік, після того як збут так і не набрав бажаних обертів, довелося провести демонтаж обладнання. Компанія зазнала великих збитків.

Цей приклад показує, що маркетингові дослідження, в процесі розробки і виведення нового товару на ринок дуже важливі. Вони дозволяють не тільки правильно побудувати політику створення новинки, але і допомагають оцінити доцільність такого кроку.

 

© 2008-2016 Cлав-Консалтинг.

Створення сайту - Twid

Корисні посилання
 
м. Київ, пр-кт Голосіївский, 132 (пр-кт 40 ліття Жовтня), 14 поверх, оф. 35
(093) 286-01-47
(044) 229-79-10