Ринкова вартість нерухомості

Ринкова економіка не може існувати без такого поняття, як ринкова вартість майна.  Без нього, наприклад, важко здійснювати операції по переходу прав на майно.

Ринкова вартість майна формується співвідношенням: попит («ask»)/пропозиція (“bid”). Приблизно так само обчислюється динаміка зміни ринкової вартості за певний час. В індикатор ринкової вартості входять так само всі дані про угоди, що стосуються цієї нерухомості.  

Як правило, щоб описати компанію, робиться аналіз його фінансового й майнового стану. У цьому випадку, в індикатор ринкової вартості входять відомості про вартість подібного бізнесу, причому, ураховуються ризики, властиві саме цьому бізнесу.

Ринкова вартість нерухомого майна базується на конфіденційної, рідко використовуваної інформації, і в ролі індикатора виступає вартість нерухомості з урахуванням можливої зміни цін. Цей вид оцінки вимагає більших зусиль, тому що необхідно вираховувати ринкову вартість будівельних матеріалів, будівельно-монтажних робіт, зношування, і враховувати права на земельну ділянку. В індикатор ринкової вартості нерухомого майна входить грошовий потік від володіння цим майном. Найчастіше, підраховується варіант здачі в оренду.
 
Щоб визначити ринкову вартість рухомого майна, вивчається ціна угоди із продажу. Так, скажемо, найбільш частим варіантом є продаж автотранспорту. Індикатор ринкової вартості встаткування пов'язаний із цінами заводів, товарних бірж. Унікальне встаткування вираховується за вартістю складових елементів і витрат на виготовлення.

Вартість нематеріального активу залежить від грошового потоку, що приносить бізнесу цей актив. Іноді в індикатор входять відомості про вартість витрат на відтворення активу. Словом, для кожного виду майна існує свій індикатор, що визначається різними способами, залежно від майна. Об'єктивність індикатора залежить від наявності доступної й правдивої ринкової інформації, від досвіду оцінювача і його компетентності в зборі й аналізі інформації.

Автор публікації: керівник відділу оцінки компанії "Слав-Консалтинг".

© 2008-2016 Cлав-Консалтинг.

Створення сайту - Twid

Корисні посилання
 
м. Київ, пр-кт Голосіївский, 132 (пр-кт 40 ліття Жовтня), 14 поверх, оф. 35
(093) 286-01-47
(044) 229-79-10