Керівництво стратегічними ризиками

Зниження і вузькість попиту може змінити структуру економіки, а також загострити існуючу конкуренцію. У такому ситуації в ринковому середовищі залишаться не найбільші або відомі гравці, але і навіть не найприбутковіші компанії.

 

Основоположна обов'язок керівника стратегічними підрозділами - це управління стратегічними ризиками. Упізнання ризиків дає можливість прийняти рішення про те, щоб або сконцентруватися на поліпшенні існуючої бізнес-моделі, або про те, що її необхідно замінити. Особливо актуальна і при цьому складна ця задача в сучасних ринкових умовах.

 

Основні структурні елементи бізнес-моделі та ключові стратегічні ризики ми бачимо на рис. 1. Наведена нижче стаття присвячена головному ризику сучасного світу-стратегічному ризику стагнації.

 


Рис. 1. Бізнес-модель і стратегічні ризики

 

Є кілька причин, чому цей ризик головний для багатьох компаній.

 

Глобальність ризику. Глобалізація економіки і світовий поділ праці зв'язали національні економіки в одне єдине. Труднощі сьогодні є у всіх. Тому, якщо в 1990-х Україна із стагнації виводили хороша зовнішньоекономічна кон'юнктура і експорт, то зараз такої можливості, швидше за все, не буде.

 

Тотальність ризику. До ризику стагнації піддаються всі галузі економічної діяльності - в різній формі і мірі, але все.

 

Неординарність ситуації. Це коли разом йде розвиненість інфраструктури, загальний характер світової економіки, і разом з цим накопичені в економіці диспропорції, які створюють умови, в яких сучасна економіка постає унікальною, складною і важкою в управлінні стратегічним ризиком стагнації.

 

 

Стаття написана на основі матеріалів автора Едуарда Мальцева
 

© 2008-2016 Cлав-Консалтинг.

Створення сайту - Twid

Корисні посилання
 
м. Київ, пр-кт Голосіївский, 132 (пр-кт 40 ліття Жовтня), 14 поверх, оф. 35
(093) 286-01-47
(044) 229-79-10