Реєстрація і початок власного бізнесу

Ви вирішили почати свою справу. Звичайно ж, окрім ідей, партнера, початкового капіталу, потрібно подумати і про юридичну сторону цього питання. Перш за все, Ви повинні зробити перший крок, а саме реєструватися як приватний підприємець (ПП). Згідно статті 23 Цивільні кодекси Російської Федерації громадянин має право займатися підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи тільки з моменту державної реєстрації як приватний підприємець.

Існує два варіанти реєстрації ПП: самостійна реєстрація як ПП або ж звернутися до кваліфікованої допомоги юриста. Кожний із способів несе в собі як переваги, так і недоліки. Тим, хто цінує власний час, нерви і гроші, а також не дуже компетентний в юридичних питаннях, краще передати процедуру по реєстрації в руки фахівців.

Але перш ніж йти в юридичну фірму, Ви повинні знати наступні нюанси:

  • підприємницькою діяльністю може займатися будь-який дієздатний громадянин, що досяг повнолітнього віку, окрім державних службовців і військовослужбовців. Обличчя з обмеженою дієздатністю або ж неповнолітні у віці від 14 до 18 років можуть займатися підприємницькою діяльністю тільки з відома їх законних представників;
  • статус ПП можливий не тільки для громадян Російської Федерації, але і для іноземних громадян, а також - для осіб без громадянства. Для цього необхідно мати місце проживання на території РФ. Реєстрація по місцю перебування або міграційна карта не дає право державної реєстрації іп;
  • підприємницька діяльність входить в загальний трудовий стаж, тобто праця на правах власника буде рівнозначна з роботою по найму;
  • зареєстрований ПП може використовувати працю інших громадян;
  • зареєстрований ПП відповідає по своїх обов'язках всім майном, що належить йому;
  • реєстрація ПП вигідна тим, що для даної форми підприємства існує спрощена система ведення бухгалтерського обліку і оподаткування.


Для реєстрації ПП необхідні наступні документи: копія паспорта, а також зведення про основні види підприємницької діяльності.

Після реєстрації, Ви отримуєте на руки "Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи як приватного підприємця" і "Виписка з ЕДРПП (єдиного державного реєстру приватних підприємців )".

У Росії ведеться державний реєстр приватних підприємців і юридичних осіб (ЕДРПП). Будь-які зміни в засновницьких або інших документах повинні бути внесені. Тому, необхідно обов'язково інформувати реєструючий орган про зміну відомостей, що містяться. Відомості є федеральним інформаційним ресурсом, відповідно, користувачі (громадяни) володіють рівними правами на доступ до реєстру. З вище приведеної законодавчої бази виходить, що виписка є загальнодоступною; замовити виписку може будь-яка особа, заплативши держмито.

© 2008-2016 Cлав-Консалтинг.

Створення сайту - Twid

Корисні посилання
 
м. Київ, пр-кт Голосіївский, 132 (пр-кт 40 ліття Жовтня), 14 поверх, оф. 35
(093) 286-01-47
(044) 229-79-10