Корисні поради для малого бізнесу: як отримати фінансування

У будь-якому бізнес - проект, як для малого, так і для середнього та великого бізнесу, першим етапом в отриманні фінансування є створення якісного бізнес-плану. Якщо Ви напишете переконливий бізнес-план, Ваші шанси на отримання необхідної суми грошових коштів під реалізацію проекту, в значній мірі зростуть. Адже і кредитори, і інвестори, завжди хочуть бачити доказ того, що ваш бізнес може бути конкурентоспроможним, мати свого клієнта, який потребуватиме вашому продукт або послугу і стане готовий платити за нього встановлену ціну, з якої буде формуватися прибуток вашого бізнесу. Чим більше відчутні докази щодо цього Вам вдасться надати, тим більше цікавим і перспективним буде ваш проект в очах потенційних інвесторів.

 

Також, існують і інші чинники, які підвищують шанси для проектів «start-up» в отриманні необхідних фінансових коштів. Серед них:

 

  •     Ваш бізнес-план повинен демонструвати високі потенційні значення прибутковості протягом досить короткого періоду часу.
  •    Чим вище буде та норма прибутку, яку ви будете в змозі запропонувати потенційним кредиторам та інвесторам, тим швидше ви зможете справити хороше враження і поліпшити свої шанси на успіх.
  •    Ті, хто дає вам гроші, воліють бачити у проектах роботу на великих ринках, що мають високий потенціал зростання. Вони не беруть до уваги, через відсутність розуміючи стратегії, ті проекти, в яких компанії намагаються виступати «всім і для всіх». Тому ваш бізнес-план повинен чітко формулювати саме ваше конкурентну перевагу на ринку і особливості диференціації вашого продукту або послуги в порівнянні з конкурентами.
  •    Вам важливо постаратися детально описати Вашу здатність вести контроль за всіма поставками і якістю вироблених чи реалізованих вами товарів чи послуг в проекті. Також, відобразіть те, що керівники і співробітники проектованого підприємства мають навички та хороший досвід, необхідний для того, щоб зробити компанію успішною на ринку.
  •    У вашому проекті не забудьте згадати про особистий внесок в запланований справу.
  •   У ваше власне підприємство необхідно вірите в тій мірі, щоб інвестувати в нього, щонайменше, хоч яку те частина з ваших власних заощаджень. Якщо ви, до цього не готові, чого тоді можна очікувати від інших? Ваші зусилля, особистий час і завзятість, безумовно, важливі для проекту, але кредитори і інвестори, хочуть бачити, що ви готові мати свою частку фінансових вкладень в бізнесі. Це найважливіше джерело мотивації.
  •   У бізнес-плані відобразіть чіткі, добре продумані, реалістичні стратегії, націлені на досягнення успіху в бізнесі. Покажіть реально здійсненні фінансові прогнози, розгляньте і детально опишіть, як оптимістичні, так і песимістичні сценарії розвитку компанії.

 

Автори статті: фахівці з бізнес-планування ТОВ «Слав-Консалтинг»
 

© 2008-2016 Cлав-Консалтинг.

Створення сайту - Twid

Корисні посилання
 
м. Київ, пр-кт Голосіївский, 132 (пр-кт 40 ліття Жовтня), 14 поверх, оф. 35
(093) 286-01-47
(044) 229-79-10