Оцінка з метою встановлення ринкової ціни на нерухомість

 В нашій країні лише невеликий відсоток людей замовляють оцінку для того, щоб встановити ціну продажу або перевірити ціну покупки нерухомості. Пропозиція про покупку (при типових угодах з житловою нерухомістю) надходить з ціною, що встановлена іншими сторонами, а не покупцем. Ціна визначається продавцем, який бажає отримати максимально можливі кошти, або агентом, який отримує відсоток від ціни у якості компенсації й часто представляє продавця при укладанні угоди.

 

Агент з нерухомості, як правило, проводить порівняльний аналіз ринку (ПАР). ПАР є необхідним етапом при підготовці агентом інформації щодо нерухомості при внесенні її до списку продажів і являє собою вивчення угод з аналогічним видом нерухомості у регіоні, що розглядається. Надійність ПАР залежить від досвіду агента та характеристик нерухомості. Агент пропонує ціну продажу продавцю, виходячи з даного аналізу. Однак, ні продавець, ні агент не зобов‘язані дотримуватися даної ціни, й не існує ніяких формальних процедур проведення ПАР. Якщо продавець побажає виставити свій будинок на продаж за ціною, що є вищою, ніж ціна, що була запропонована агентом, тоді агенту прийдеться або прийняти цю ціну продавця або ризикувати втратою комісійних.
 
 
Покупці вірять, що вони укладають непогану угоду, якщо запропонують ціну, яка є нижчою за ту, що була заявлена продавцем. Але наскільки вищою за реальну ринкову вартість була заявлена ціна? 10% або навіть 20% понад справедливу ринкову вартість? І, домовившись про ціну на 10% меншу за заявлену, яка, в свою чергу, була встановлена на 20% вищою за реальну вартість, покупець не укладає вигідної угоди. Агент не може сказати покупцеві, що запропонована ціна є вищою за реальну вартість і навіть вищою за його ціну відповідно ПАР. Він повинен звертатися до продавця за схваленням будь-якої цінової пропозиції. Тут і може статися у нагоді оцінка вартості нерухомості професійним сертифікованим оцінювачем.
 
 
Продавець може замовити оцінку вартості нерухомості перед тим, як виставити її на продаж за своєю ціною. Звичайно, вартість оцінки завжди є стримуючим фактором, особливо, якщо продавець знає, що покупець заплатить за неї, коли звернеться за позикою. Однак, витрати на оцінку професійного оцінювача часто виправдовується. Оскільки продавець може втратити продаж, якщо вартість нерухомості згідно офіційного висновку оцінювача буде оцінена нижче за заявлену ціну продажу. А покупець, отримавши оцінку сертифікованого оцінювача, набуває впевненості, що вартість нерухомості, яку він купує, дійсно відповідає реальній ринковій ціні.
 
 

© 2008-2016 Cлав-Консалтинг.

Створення сайту - Twid

Корисні посилання
 
м. Київ, пр-кт Голосіївский, 132 (пр-кт 40 ліття Жовтня), 14 поверх, оф. 35
(093) 286-01-47
(044) 229-79-10